FAAC przejmuje CENTURION Systems Ltd w Afryce Południowej

FAAC S.p.A przejął firmę CENTURION Systems (Pty) Ltd, czołowego producenta napędów do bram, szlabanów automatycznych i central sterujących w Południowej Afryce, obecnego również na rynkach pozostałych afrykańskich państw i Australii

 

 

FAAC S.p.A sfinalizował przejęcie firmy CENTURION Systems Pty Ltd, niekwestionowanego lidera na południowoafrykańskim rynku napędów do bram, szlabanów automatycznych i innych urządzeń kontroli dostępu. CENTURION, dzięki swoim działaniom w kierunku międzynarodowej ekspansji, uzyskał także znaczące udziały w wielu rynkach na całym świecie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z połączenia naszych sił z firmą FAAC gdyż wierzymy, że połączenie dogłębnej znajomości rynku CENTURIONA oraz preferencji naszych Klientów z solidnymi kompetencjami inżynierskimi, finansowymi i technologicznymi firmy FAAC będzie kluczowym czynnikiem naszego rozwoju w kolejnych latach. FAAC uzupełni, tam gdzie jest to konieczne, nasze techniczne i przemysłowe doświadczenie i umiejętności, finansowe możliwości i międzynarodową dystrybucję. Uczyni to markę Centurion jeszcze mocniejszą i wspomoże jej wzrost zarówno w Afryce Południowej jak i poza nią.” – mówi Patrick Dickens, CEO firmy CENTURION, ze swojej centrali w Johanesburgu.

„Jesteśmy podekscytowani otwierając, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i know-how rozwijanemu z powodzeniem przez CENTURIONA w ciągu ostatnich 30 lat, nowe horyzonty dla rozwoju FAAC w Afryce i kluczowych krajach ościennych.” – mówi Andrea Marcellan, CEO Grupy FAAC.

„CENTURION jest naszym dawnym Klientem z lat 80-tych. Widząc jak rozwinął się jako niezależny międzynarodowy producent, potrafiący zintegrować światowej klasy praktyki menadżerskie ze zrozumieniem lokalnego rynku w Afryce Południowej, jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze drogi znowu się schodzą.” – mówi Jacopo Malacarne, Dyrektor Business Unit FAAC Simply Automatic.

Zola Predosa, Bolonia, 1 lipca 2016