Brama skrzydłowa otwiera przed nami świat. Zbudowana jest z jednego lub dwóch skrzydeł, zazwyczaj otwieranych do wewnątrz, opartych na zawiasach przyczepionych do filarów znajdujących się z obu stron.

 

Ten typ bramy może być zautomatyzowany na różne sposoby – przez zewnętrzne lub podziemne urządzenia, w zależności od potrzeb i wymagań estetycznych.

Każde z rozwiązań zapewnia łatwe i niezawodne otwieranie.

Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie?

Istnieje kilka kryteriów wyboru. Należy zacząć od szerokości bramy, a także wziąć pod uwagę konstrukcję samego skrzydła.

Jeśli skrzydła wykonane są z kutego żelaza i są małe, kompaktowym i nierzucającym się w oczy rozwiązaniem będzie napęd elektromechaniczny 413. W razie konieczności można go otworzyć ręcznie za pomocą specjalnego klucza.

Napęd hydrauliczny, np. 402 sprawdzi się w przypadku, kiedy skrzydło, mimo że jest małe, jest ciężkie.

Wyznacznikiem jest również intensywność użytkowania. Jeśli brama przydomowa jest otwierana zaledwie kilka razy dziennie, dobrze sprawdzi się napęd S418.

Twoja brama jest osadzona na szerokich filarach?

Nie ma problemu! Gdy Twoja brama opiera się na szerokich słupach, a ich struktura uniemożliwia zamontowanie napędu wewnątrz, możesz zdecydować się na przegubowe ramię, jak w modelu 391. Jego instalacja jest prosta, rozwiązanie uniwersalne, a w razie potrzeby bramę można otworzyć za pomocą klucza. Doskonale sprawdza się w przypadku masywnych filarów i murów bocznych.

Chcesz zautomatyzować furtkę?

Mówisz - masz. Kompaktowy i dyskretny napęd 413 jest rekomendowany do furtek i bram o wąskich skrzydłach. Rozwiązanie jest ciche i wytrzymałe. Ma wystarczającą moc, aby obsługiwać nawet ciężkie skrzydła. Napęd jest wyposażony w klucz, który umożliwia ręczne otwarcie w razie konieczności.

Bez przerw, nawet gdy brak zasilania

Rozwiązania, FAAC są niezawodne w każdej sytuacji. Napędy o napięciu 24V są wyposażone w awaryjne akumulatory, które pozwalają na działanie bramy w przerwach w dostawach prądu, bez konieczności obsługiwania jej ręcznie.

FAAC stworzył wiele modeli napędów. 770N to niewidoczne na zewnątrz rozwiązanie dla najbardziej wymagających. Z kolei S450H to zewnętrzny napęd, mocowany bezpośrednio do skrzydła.

Mniejsze zużycie prądu, większa wydajność

Nowatorskie technologie wykorzystywane w systemach automatycznych są bezpieczne i oszczędzają energię. Napędy o napięciu 24V są wyposażone w system bezpieczeństwa, dzięki któremu brama automatycznie zatrzymuje i otwiera się, jeśli natrafi na przeszkodę.

Zastosowanie dekodera SAFEcoder sprawia, że funkcja jest również dostępna dla modeli o napięciu 230V.

Tworząc swoje rozwiązania FAAC pamięta o środowisku naturalnym - wszystkie urządzenia wyróżniają się niskim zużyciem prądu.

Więcej na temat idei SAFE&GREEN dowiesz się na stronie.

SKORZYSTAJ Z POMOCY SPECJALISTÓW FAAC

Nasi autoryzowani sprzedawcy i profesjonalni instalatorzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z systemami drzwi przesuwnych do domu, a także pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie.