Search on the map all our branches. Where applicable you can directly access the local site
This area is reserved for professionals.
If you are not registered yet you can ask for credentials by filling this form
Forget Password
Czy jesteś klientem indywidualnym?
Czy sprzedajesz automatykę lub jesteś instalatorem?
Doradztwo techniczne i projektowe
W 1965 roku przedsiębiorca budowlany Giuseppe Manini zauważył, że bramy osiedlowe nie były zamykane przez mieszkańców. Wysiadanie z samochodu, ciągłe ręczne otwieranie i zamykanie było uciążliwe dla wszystkich.
Naśladując wielkich wynalazców, Manini stworzył małe dzieła sztuki z zakresu hydraulicznej technologii. Rezultatem jego prac był pierwszy automatyczny system do bramy – podziemny napęd 750. Po nim powstaje następny i najważniejszy produkt z oferty hydraulicznych rozwiązań – model 400, czyli pierwszy napęd do bramy skrzydłowej. Jego powstanie wymagało stworzenia profesjonalnej sieci sprzedaży i dystrybucji.
To były trudne lata dla naszej firmy, która z małego przedsiębiorstwa przekształcała się w dużą firmę produkującą na skalę masową. Jedno się nie zmieniło – wysokie standardy i jakość produktów.
Model 402 był pierwszym, produkowanym seryjnie. Wprowadzono odlewy z aluminium, opracowano nowe materiały, jak POM do zaworów, a także uruchomiono pompy Gerotor, które pracowały ciszej i wydajniej niż pompy zębate. Wprowadzenie tych i wielu innych zmian pomogło zwiększyć wydajność i innowacyjność produktów.
Otworzyliśmy pierwsze filie. Placówki połączone bezpośrednio z główną fabryką, zapewniały dystrybucję produktów zagranicę.
Równolegle rozpoczęły się pierwsze szkolenia naszych pracowników. Były one niezbędne, aby wyedukować specjalistyczny dział sprzedaży.
Osiągnięcie sukcesu poza Włochami doprowadziło do powstania dwóch nowych oddziałów. W tym samym czasie w Zola Predosa została otwarta główna siedziba Grupy FAAC.
Rozwój elektroniki i wdrażanie technologii, wcześniej spotykane jedynie w dziedzinie komputerów osobistych, zaczęło zwiastować nową erę dla produktów FAAC. Wprowadzenie mikroprocesorowych kart kontroli elektronicznej umożliwiło opracowanie systemów o znacznie większej funkcjonalności niż tylko otwieranie i zamykanie.
Ciągłe poszukiwanie lepszej jakości we wszystkich obszarach doprowadziło FAAC do rozpoczęcia produkcji podzespołów elektronicznych w Irlandii. To tam produkowane były najlepsze na świecie części, wytwarzane na potrzeby największych międzynarodowych graczy na rynku elektroniki. W tym samym czasie narodziła się BLUE LINE, pierwsza gama akcesoriów o jednolitym wzornictwie.
Wprowadzenie produktów elektromechanicznych zwiększyło liczbę klientów. FAAC zaoferował tańsze technologie, jednak bez uszczerbku na jakości produktów. Jednocześnie FAAC nadal chronił swoje pomysły, znajdujące się na długiej liście patentów, w tym między innymi futurystyczny nadajnik z technologią Self Learning (dzisiejsze SLH).
Ten wynalazek umożliwił wyposażenie systemów w nadajniki, dzięki czemu wyeliminowano potrzebę wprowadzania kodów dynamicznie zmiennych. Automatyczne generowanie kodów przez algorytm znacznie utrudniło kopiowanie nadajników, poprawiając bezpieczeństwo systemu.
Wraz z pojawieniem się technologii SMT (Surface Mount Technology), karty kontroli elektronicznej oraz urządzenia, które ich używają, stały się o wiele mniejsze. Zminiaturyzowane nadajniki utorowały drogę znanym dzisiaj kieszonkowym pilotom.
Główne inwestycje w projekt doprowadziły do rozwoju coraz bardziej złożonych i inteligentnych kart kontrolnych oraz technologii potrzebnej do ich produkcji. Wprowadzono dwuprzewodowy system BUS 2easy, służący do skomunikowania kart kontrolnych z urządzeniami, co znacznie uprościło instalację systemów i urządzeń peryferyjnych.
Obietnica utrzymania wysokiej jakości wymagała od FAAC zwiększonej kontroli nad procesem projektowania produktów. Wprowadzenie systemu 3D CAD przyspieszyło tworzenie prototypów i rozwój narzędzi do produkcji komponentów. Możliwe stało się także obliczenie i uniknięcie potencjalnych zakłóceń podczas montażu – coś, co po prostu nie było możliwe w erze projektowania 2D.
Wdrożenie technologii 24 V nie tylko poprawiło kontrolę nad silnikiem, lecz także pozwoliło dostosować system do obowiązujących standardów bezpieczeństwa. Nie wymagało to stosowania dodatkowych urządzeń zabezpieczających.
Przylegające siłowniki hydrauliczne, wykorzystujące technologię sterowania 24 V, doprowadziły do opracowania gamy nowych produktów hybrydowych, łączących jednocześnie wydajność i bezpieczeństwo. Wymóg energooszczędności nie był jeszcze tak powszechny, gdy opatentowany przez FAAC system CYCLO zwiększył wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia motoreduktorów. Doprowadziło to do powstania koncepcji, mającej w najbliższej przyszłości doprowadzić do rozwoju idei: SAFE & GREEN, później stosowanej również w systemie 230 V.
Masowa produkcja, mimo swojej niezwykłej wydajności, nie była już w stanie zaspokoić rosnącego popytu na niestandardowe produkty. Dlatego firma FAAC przyjęła SYSTEM TOYOTA. Linie produkcyjne zostały zorganizowane zgodnie z zasadą One Piece Flow. Każdy produkt był montowany podczas pojedynczego cyklu, co gwarantowało większą elastyczność, wyższą jakość i zdolność produkcyjną.
Zmodyfikowaliśmy również logistykę. Małe magazyny rozsiane po całym kraju zastąpiliśmy większymi jednostkami zdolnymi do przechowywania większej liczby produktów, a także do szybszego przetwarzania zleceń.
Innowacja, wiedza i odwaga, aby rozpocząć coś nowego – te hasła charakteryzują historię Grupy FAAC. Każdy krok stanowi przykład perspektywistycznego podejścia oraz pionierskiego ducha. Są to podstawowe atrybuty firm, zaangażowanych w budowanie solidnej przyszłości.
50. rocznica powstania FAAC to właściwy moment na przybliżenie wszystkim wartości firmy. Sposobem na to jest przypomnienie osiągnieć Giuseppe Maniniego – osoby, która jako pierwsza szukała nowych horyzontów i jako pierwsza przyjęła podejście, którym obecnie kieruje się firma, jej pracownicy i partnerzy.
FAAC Poland
FAAC Scandinavia
FAAC Benelux
DAAB
FAAC Australia
FAAC Dubai
FAAC Turkey
FAAC Russia
Industrias Rossi Eletromecanica SA
CENTURION Systems Pty Ltd